Liudas Mažylis apie ES kovą su klimato kaita „Moksliniai tyrimai, pasirengimo planų kūrimas ir realios investicijos turėtų būti mūsų prioritetas“

2022-09-13 | Kova su klimato kaita ES

Rugsėjo 13 d. pirmojoje Europos Parlamento 2022 metų rudens plenarinėje sesijoje prof. Liudas Mažylis dalyvavo debatuose dėl šią vasarą Europą kankinusių sausrų, gaisrų, kitų meteorologinių reiškinių. EP narys savo kalboje svarstė kaip ES didinti pastangas kovoje su klimato kaita, kartu Europoje išgyvenant ir Rusijos karą prieš Ukrainą, ir energetinę krizę.

„Susiduriame su stichijų siautėjimu, o tokiais atvejais privalome reaguoti sutelktai ir vieningai. Sakoma: nuo bado, maro, ugnies ir karo gelbėk mus, Viešpatie. Brutalūs ir neatsakingi Rusijos veiksmai Ukrainoje prie klimato kaitos suvaldymo tikrai neprisidės. Nors klimato kaita – globali problema ir atsakomybė tenka visiems, pirmiausia negalime pamiršti savo piliečių, verslo ir jiems tenkančios naštos. Pavyzdžiui, nuo ekstremalaus orų poveikio kenčiančio žemės ūkio, kuriam palikus visa atsakomybę tvarkytis su tenkančiai padariniais, galime sulaukti rimtos maisto krizės. Esamą grėsmę privalu vertinti rimtai. Moksliniai tyrimai, pasirengimo planų kūrimas ir realios investicijos turėtų būti mūsų prioritetas. Sanglaudos finansiniai mechanizmai jau dabar numato eilę būdų, pavyzdžiui, jau egzistuojanti trijų milijardų medžių iniciatyva tikrai prisidės prie klimato kaitos suvaldymo ir žmonių sveikatos gerinimo“, – plenarinių posėdžių salėje Strasbūre kalbėjo EP narys prof. Liudas Mažylis.

×