R. Juknevičienė: „Hamas“ turi būti sunaikintas, o žydų valstybė – turi teisę egzistuoti“

2023-11-23 | Europos Parlamentas

Trečiadienį Europos Parlamente vykusiuose debatuose dėl humanitarinės situacijos Izraelyje  ir Gazos ruože kalbėdama ELP frakcijos vicepirmininkė Rasa Juknevičienė pabrėžė, kad daugelio kartojama mantra „dviejų valstybių sprendimas“neveiks, jei tarp Izraelio kaimynų nebus esminio susitarimo, kad „Hamas“ turi būti sunakintas, o žydų valstybė – turi teisę egzistuoti.

„Man atrodo, kad pasaulį matome pernelyg supaprastintai, kai skirstome save į proizraeliečius arba propalestiniečius. Daugelis kartoja – „dviejų valstybių sprendimas“.

Tačiau ši mantra neveiks, jei tarp Izraelio kaimynų nebus esminio susitarimo, kad “Hamas” neturi pasikartoti, kad žydų valstybė turi teisę egzistuoti“, – kalbėjo EP narė.

Ji teigė buvusi šokiruota, kai po kruvino „Hamas“ išpuolio matė šventę Gazos ir ne tik Gazos aikštėse.

Europarlamentarės teigimu, kol egzistuoja „Hamas“, sunku tikėti „dviejų valstybių sprendimo” sėkme.

„Hamas“ turi būti sunaikintas – tai turi būti visos demokratinės bendruomenės užduotis, nes Hamas, ISIS, Al-Qaida yra tas pats. Tas pats vėžys. Jie atgims vėl ir vėl, kol bus izoliuota vėžio priežastis – teroristinės valstybės, tokios kaip Iranas ar Rusija“, – pažymėjo R. Juknevičienė.

Europarlamentarės teigimu, ES kaimynystėje vyksta du panašaus pobūdžio karai, abu karai turi tuos pačius tikslus: sunaikinti demokratines valstybes – Ukrainą ir Izraelį, o dėl to kenčia tiek daug žmonių.

„Europos saugumas ateityje bei ilgalaikė taika priklauso nuo mūsų atsako. Iššūkis aiškus – demokratijos turi laimėti“, – kalbėjo R. Juknevičienė.

×