R.Juknevičienė tapo Europos Parlamento delegacijos Pietų Kaukazo šalims pirmininko pavaduotoja

2019-09-26 | Europos Parlamentas

Europos Parlamento (EP) narė Rasa Juknevičienė tapo delegacijos ES ir Armėnijos parlamentiniame partnerystės komitete, ES ir Azerbaidžano parlamentinio bendradarbiavimo komitete bei ES ir Gruzijos parlamentiniame asociacijos komitete pirmininko pavaduotoja. Taip nusprendė ketvirtadienį steigiamajame delegacijos posėdyje Briuselyje susirinkę parlamentarai. Delegacijos pirmininke tapo Marina Kaljurand (S&D), pirmininko pavaduotoju taip pat išrinktas Kosma Zlotovski (ECR).

Europarlamentarė R.Juknevičienė pažymi, kad Pietų Kaukazas yra strategiškai svarbus Europos regionas, kuriame istoriškai susikirsdavo daugelio šalių interesai.

“Mano tikslas šioje delegacijoje bus siekti didesnio Europos Sąjungos įsitraukimo į Pietų Kaukazo regiono vystymąsi bei paskatinti regiono šalis drąsiau siekti europietiškų reformų, kurios pirmiausia reikalingos jų piliečiams ir ateities kartoms”, – pabrėžia delegacijos vicepirmininkė R.Juknevičienė.

Pasak EP narės, trys valstybės – Armėnija, Azerbaidžanas ir Sakartvelo po SSRS subyrėjimo pasirinko gana skirtingus kelius, nors visos trys šalys yra Rytų partnerystės programoje.

“Sakartvelas yra toliausiai pažengęs demokratijos keliu, siekia narystės ES ir NATO, Armėnija po tūkstantinių protestų pastaraisiais metais patyrė didelius pokyčius valdžioje, atsirado vilčių dėl gilesnės demokratizacijos, Azerbaidžanas išlieka stiprios prezidentinės valdžios galioje, savo ekonomikos plėtrą grindžia naftos ir dujų ištekliais”, – teigia R.Juknevičienė.

Delegacijoje Pietų Kaukazo šalims iš viso yra 18 tikrųjų narių ir 17 pakaitinių narių iš įvairių parlamento politinių grupių.

EP delegacijos yra oficialios parlamento narių grupės, kurios plėtoja ryšius su ES nepriklausančių šalių parlamentais, regionais ar organizacijomis. Per reguliarius posėdžius Briuselyje ir Strasbūre delegacijų nariai aptaria padėtį šalyse partnerėse ir partnerių ir ES tarpusavio santykius.

×