R. Juknevičienė: “Ukrainos pralaimėjimas kainuotų nesuskaičiuojamai daugiau nei pinigai, reikalingi jos pergalei”

2024-01-16 | Europos Parlamentas; Ukraina

Europos Parlamento Europos liaudies frakcijos vicepirmininkė Rasa Juknevičienė antradienį Strasbūre vykusioje Parlamento diskusijoje apie karinę paramą Ukrainai pažymėjo, kad ES Ukrainą jau parėmė daugiau, negu kas nors galėjo tikėtis, tačiau kiekviena mūsų delsimo diena kainuoja ukrainiečių kraują.

Ukrainos pralaimėjimas kainuotų nesuskaičiuojamai daugiau, negu tie pinigai, kurių reikia Ukrainos pergalei. V. Orbanas blokuoja 50 mlrd. eurų Ukrainai. Tačiau ir valstybės narės turi daug neišnaudotų galimybių. Visa ES iki šiol Ukrainai skyrė tik 0,075 % BVP per metus!“, teigė R. Juknevičienė.

Jos žodžiais, šis karas yra apie tai, ar demokratijos apskritai pajėgios priimti reikalingus sprendimus ir apsiginti,  o ant kortos pastatytas ateinančių kartų likimas.

Mes esame daug stipresni negu morališkai supuvęs Putino režimas. Kad iškovotume ilgalaikę tvarią taiką, reikia politinės valios ir karinės paramos Ukrainai. Kitaip visi artėjantys rinkimai ir mūsų tarpusavio kovos liks istorijoje gėdingiausiu Europos puslapiu, pabrėžė ELP frakcijos vicepirminkė.

Pasak jos, tokia pat lemtinga klaida buvo padaryta 1938-aisiais.

ES nuo Rusijos karo prieš Ukrainą pradžios šaliai skyrė beveik 68 mlrd. eurų įvairios paramos iš šios sumos apie 27 mlrd. eurų karinės paramos, o 40,6 mlrd. eurų skirta Ukrainos ekonomikai, socialiniam ir finansiniam sektoriams.

×