Savaitės apžvalgoje – „Vakarų fronto” naujienos

2023-04-25 | Europos Parlamentas

EP nariai Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė apžvelgė svarbiausius pastarųjų kelių savaičių įvykius, Lietuvoje dažnai užgožiamus pigių skandalų:

✅ Keliose ES valstybėse kyla norų stabdyti grūdų tranzitą iš Ukrainos. Gaila, jog garsiausiai apie tai kalba Lenkija, iki tol aktyviai rėmusi Ukrainos kelią į Europą. O tikrosios nepasitenkinimų priežastys labai paprastos: artėjantys rinkimai Lenkijoje, krentančios grūdų kainos pasaulio rinkose ir pačios Lenkijos valdžios negebėjimas susitvarkyti su grūdų tranzitu;

✅ Kairieji šią savaitę užblokavo pataisą, kuri būtų leidusi ES lėšomis finansuoti fizinių barjerų ties išorinėmis ES sienomis įrengimą;

✅ „Nėra to blogo, kas neišeitų į gera“ – taip galima apibūdinti E.Macrono pasisakymus apie Kiniją. Būtent po šių pasisakymų dauguma pačios ES ir jos valstybių lyderių aiškiai pareiškė, jog nepritaria E.Macronui ir siūlo tai, ko laikosi ir Lietuvos Vyriausybė – griežtos pozicijos Kinijos atžvilgiu.

✅ Oponentų naikinimas, vaikų deportacijos – už tai vien arešto orderio ir naujų sankcijų V.Putinui ir jo pakalikams nebepakanka. Jų vykdomus nusikaltimus reikia laikyti nusikaltimais žmogiškumui ir tirti tarptautiniuose teismuose ar tribunoluose.

×